brucebeth9ou4gwn brucebeth9ou4gwn
  • 01-09-2021
  • Mathematics
contestada

Steve bought two plain pages in 1/4 of a pepperoni pizza and I'll how much pizza did he buy

Respuesta :

Annyohasayo
Annyohasayo Annyohasayo
  • 01-09-2021

Answer:

he buys 2 pizzas

Step-by-step explanation:

hope it helps you

please mark me brainliest

Answer Link

Otras preguntas

10 out of 15 Which is the equation of the line passing through (0, 8) and (4, 0)?
(6x −9)3−1=((6x−9)3)(0) Solve for X
President Roosevelt called December 7, 1941, “a date which will live in infamy.” Which of these definitions is the best meaning of the word “infamy”? celebratio
Read this passage by John Locke, then answer the question. Men being, as has been said, by nature, all free, equal, and independent, no one can be put out of th
Given f(x)=3x2+5 and g(x)=x−2. What is (fg)(x)?
a 2 gallon container of window cleaner costs $11.52. what is the price per cup?
Think about what you just saw in the video. Use it to help you with this question. Johnson says that the Great Society is not a gift or a fulfillment, but a wha
Individuals diagnosed with a schizophrenic disorder do not remain in treatment for long. please select the best answer from the choices provided t f
I need help I don’t get this
If the inside of a container has a surface area of 20cm², what will be the pressure on each square inch of the container if 117.6kg of force are applied to the