basaniprecious40
basaniprecious40 basaniprecious40
  • 03-08-2021
  • Mathematics
contestada

of a loaf of brown bread costs R6, how much will 4 halves cost?​

Respuesta :

loconte loconte
  • 03-08-2021

Answer:

R12

Step-by-step explanation:

Answer Link
Аноним Аноним
  • 03-08-2021

Answer: R12

Explanation:

Cost of 1 loaf = R6

Cost of 4 halves = 6/2×4

= 6 × 2

= R12

Please click thanks and mark brainliest if you like

Answer Link

Otras preguntas

in the following math problem which operation should you do first 8+3(7^2x4)-5divided by 2
3. How did the Democratic Party's support of the Civil Rights Act of 1964 lead to a change in its membership? A: It led to the withdrawal of many rural farmers.
What land battle ended revolutionary war and what year?
urban and rural synonyms,antonyms,or neither
Exercising below your target heart rate zone well A.) decrease your water intake B.) decrease effectiveness of your workout C.) decrease your lung capacity D.)
visual information is processed by which lobe of cerebrum
List 3 major fossil fuels
what is a factor table
what is the description of biome
If federal prisons are indeed safer than state-run facilities, how might you explain this discrepancy?