171067292
171067292
03-08-2021
Mathematics
contestada
I'm just checking if I got this correct.
Respuesta :
doomdabomb
doomdabomb
03-08-2021
Answer:
28 units
Step-by-step explanation:
(-3, 4) *home to (4, 4) is 7 units
Same thing to Snacks to Grocery store
7 + 7 units so far
Video store to Grocery store is 7 units so is home to snacks
7 + 7 + 7 + 7 is the final answer
Answer: 28 units
Answer Link
yaya378
yaya378
03-08-2021
the answer your looking for is 28 units.
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 76+ )
Otras preguntas
how to solve 4p(q-1)+q(1-p)?
Euler's method: Let y=f(x) be the solution to the differential equation dy/dx = arcsin(xy) with the initial condition f(0)=2. What is the approximation for f(1)
Shawn bough fruit last week, consisting of 2.26 pounds of bananas,1.5 pounds of grapes, and watermelon that weighed 6.78 pounds. What is total weight,in pound,
Read the excerpt from Mark Twain's memoir, Life on the Mississippi. I was quaking from head to foot, and I could have hung my hat on my eyes, they stuck out so
Connie is a compulsive saver because she A. regularly pays herself first when she gets her paycheck B. rarely spends money due to her worries about the trade-
The area of a square garden is 81 feet. If you want to put a fence on only 3 sides of the garden, how many feet of fence will you need to purchase?
f(x)= x^2 what is g(x)?
Eloise hung artwork on 2/5 of a bulletin board. She hung math papers on 1/5 of the same bulletin board. What part of the bulletin board has artwork or math pape
The classroom is 7 yards long. What is the length in inches
The Nazca civilization was established in the valleys of the Andes on the coast of which South American country?