Kekeangelo2 Kekeangelo2
  • 01-07-2021
  • Mathematics
contestada

Robert paid $4.5 for 3 apples. Find the cost per apple.

Respuesta :

ashish4112119
ashish4112119 ashish4112119
  • 01-07-2021

Answer:

$1.50

Step-by-step explanation:

so its

4.5 ÷ 3

which

1.5

Answer Link

Otras preguntas

what is the molar mass of the chemical (NH4)2SO4?
George bought 2 identical couches and 3 identical chairs. A couch cost twice as much as a chair. He spent $270 more on th ecouches than on the chairs. How much
Read the excerpt from "Civil Disobedience and answer the question. But, to speak practically and as a citizen, unlike those who call themselves no-government me
what type of rights are mentioned in the constitution under the right to edication​
Please solve for x y+x=89 y=11 x=???
what are the results for perpetrators and victims in Darfur genocide
Which of the following could be found on either public or private land? state park
can someone please answer this with step by step i really need help thank you
The base that will NOT combine with 2-deoxyribose to form a nucleic acid is _____.
Which statement is true about Poland before World War II? A. It's population was smaller than Denmark's. B. Over half of the population starved to death. C. It