greenteisha57 greenteisha57
  • 03-06-2021
  • Mathematics
contestada

You buy halibut at 28 per pound. One portion of seared halibut requires 6 ounces of halibut. How much dose the halibut for one portion cost?

Respuesta :

gageer2005 gageer2005
  • 03-06-2021

Answer:

4.6

Step-by-step explanation:

yes

Answer Link

Otras preguntas

Q a. Ahmed worked on his crops of wheat and maize to produce a better-quality crop (which gives a more yield). In detail, write down how he altered his crop in
What are valence electrons? The number of neutrons in a nucleus. The number of protons in the nucleus. The atomic mass is the same as the number of valence elec
Simplify 5.x - 3+27 +7
What is the average of the following?: 1.6, 1.4, 1.1, 1.8, 1.3, 1.8, 1.2, 1.4 A. 1.8 B. 1.4 C. 1.5 D. 1.1
A store pays $8 for a pool noodle. The markup is 20%.
Colonists in the middle colonies mined what to make kettles, nails and guns
Which detail from The Hobbit best helps to develop the theme that friendship is more important than treasure? The eagles come to the aid of the men, dwarves, a
Chandre's mom has a budget of at most $250 for Chandre's birthday party. She wants to rent the skating rink and invite as many friends as possible. The skating
If the DNA molecule contains 32% thymine, then what would be the creator of the cytosine? PLEASE HELP!!!!!
does anyone know the answer to this