Seudónimo Seudónimo
  • 02-12-2016
  • Mathematics
contestada

An apple pie filling cost $1.59. For each filling there is 21 ounces, how much will someone pay for one ounce of filling?

Respuesta :

Slimeaid1470
Slimeaid1470 Slimeaid1470
  • 02-12-2016
0.0757142857142857 I wasnt sure if you wanted me to round to a percific place
Answer Link

Otras preguntas

Nicotine, a component of tobacco, is composed of c, h, and n. a 4.725 −mg sample of nicotine was combusted, producing 12.818 mg of co2 and 3.675 mg of h2o. what
Matt needs to make $230 for a trip. He plans on selling 16 bags of snacks to raise money. The lowest acceptable price for him to sell these to make his goal is
What role did the Roman Empire and Christianity play in the creation of the modern Gregorian calendar?
explain the importance of nutrients to an organism of your choice
Which sentence uses end punctuation correctly? A. Watch out for that car? B. Watch out for that car, C. Watch out for that car. D. Watch out for th
The electrolyte in a typical wet storage cell or battery is a mixture of water and
Which number is prime? Choose each correct answer. 55 56 57 58 59 60 61
How many moles of co2 can be produced by the reaction of 1.53 g lithium carbonate?
Copyright law protects the expression of what A.)an idea B.)an emotion C.)a belief
six sevenths 6/7 of an estate is to be divided among relatives. Of the remaining​ estate, one fifth 1/5 goes to the American Cancer Society. What fraction of