shagajenna shagajenna
  • 01-12-2016
  • Mathematics
contestada

A pack with 6 cans of juice costs 3.48. What it the unit price?
A.0.49 per can B.0.50 per can C.0.58 per can D.0.60 per can**my answer??**

Respuesta :

lozzymp
lozzymp lozzymp
  • 01-12-2016
3.48/6 = 0.58 per can
Answer Link

Otras preguntas

I'm very confused can someone help?
How long does each side take in a Supreme Court case to make its oral argument
Why did Andrew Jackson oppose the federal Bank?
Panic attacks can be extremely disabling to the people who experience them. In a few sentences, describe the symptoms of panic disorder and why it can be so dis
Which one is grammatically correct? A. She doesn't do chores. B. She doesn't chores. C. She don't chores. D. She don't do chores. I know the last one sounds lik
the mathematical expression 9€ T means
las lslas del rosario
The inside wheels of a car traveling on a circular path are rotating half as fast as the outside wheels. The front two wheels are six feet apart. What is the nu
Which material produces static charge when rubbed?
Which statement best describes the polynomial