BrainlyIsGreat12345
BrainlyIsGreat12345 BrainlyIsGreat12345
  • 02-04-2021
  • Mathematics
contestada

Plz help me with this question

Plz help me with this question class=

Respuesta :

ajbtrojan
ajbtrojan ajbtrojan
  • 02-04-2021

Answer:

1 Kilogram is $1.44

Step-by-step explanation:

$2.88 divided by 2 kilograms is $1.44 for each kilogram of sand.

Answer Link

Otras preguntas

If you’re American when you go in the bathroom… … and American when you come out, what are you in the bathroom?
Discuss the role of industrial relations in an industrial society
Select the correct answer. Matt dreams of becoming an astronaut. Which Air Force command should he aim to join? OA. Air Combat Command B. Air Force Global Strik
I messed up Èeeeeeeeeeeeeeeeeeeee
Find the Surface Area of the Pyramid. Round to the NEAREST TENTH.
BRANILIEST IF CORRECT THOUGH! PLEASE HELP ME!!!!!!!
Why does the majority opinion maintain that the "Jim Crow Law" that forbade Homer Plessy from riding in a "whites only " rail car is constitutional?
Help please with this
Hint: The sum of all interior angles of a triangle is 180 degrees.
Use the information to answer the question. John walked 32,000 steps during a training week. His weekly goal is to walk 300 more steps than he did in the previ