Yesenia090p Yesenia090p
  • 02-04-2021
  • Mathematics
contestada

one package of strawberries costs $4.50 how many will 3 packages cost?


if you can please show your work:)

Respuesta :

xXSushiXx
xXSushiXx xXSushiXx
  • 02-04-2021

I think you have to multiply them to get the answer $13.5

Answer Link

Otras preguntas

Ms. dulaney teaches 7 classes a day. each class has 23 students. after school she coaches the girls track team. there are 47 students on the track team that do
Can this alcohol be synthesized selectively by hydroboration-oxidation of an alkene?.
Which problem is more effectively solved using quantum computing rather than classical computers?.
In 3 hours, the Johnson family traveled 195 miles by car. How far will they travel in 5 hours? Giving away 40 points please answer
C10H8 + 12O2 ----> 10CO2+ 4H2O Write it in word problem
Todd thinks that matthew stafford is the best quarterback in the national football league. When making his case to a friend, he points out that stafford led her
A patient with hypertension reports taking antihypertensive medications every other day. Which action should the nurse take first?.
When companies discuss sustainability, why is the focus on carbon dioxide (co2)?
Write a Hook statement for we are not a product of our environment essay.
If a cell experienced a dramatic reduction in the number of nucleotides, what would you predict to be least affected in the cell?.