eeveelution28
eeveelution28 eeveelution28
  • 02-04-2021
  • Business
contestada

PLEASE ive been asking for days i need help with this i don't understand it

you can ignore #5-- i just don't understand #6

PLEASE ive been asking for days i need help with this i dont understand it you can ignore 5 i just dont understand 6 class=

Respuesta :

applegatefaeth
applegatefaeth applegatefaeth
  • 02-04-2021

Answer:

$47

Explanation:

Because she can afford the 144 bushel plan, in the long run it is cheaper per bushel so you would choose to market that one to her because it is cheaper in the long run for as well as she grows more bushels.

Answer Link

Otras preguntas

The manager at a health foods store is mixing a 75-liter batch of his superfruit juice cocktail. The cocktail, which costs $34.05 per liter to make, combines mi
The Henderson family bought 6 bags of cookies. Each bag had 14 cookies. They have since eaten 28 of the cookies. How many cookies do they have left?
The first bend made with a hicky should be about
WOOOHOO! You and your friends have just won a lottery for airplane tickets to Hawai'i for spring break. You are especially excited to visit the famous green san
what were some of the benefits to the europeans
HELPHELPHELP Why do people breathe
āˆ’3s2+4sā€‹āˆ’4 give the function
Urgent Help!! Canada's formal apology to Aboriginal people for the residential school system was a significant step in restoring harmony between Aboriginal pe
What is negative one minus negative1
If k=p+2q/3 find the value of p when k=7 and q=9