msandoval08
msandoval08 msandoval08
  • 03-03-2021
  • Mathematics
contestada

Yesterday, I spent $29.81 for 11 gallons of gasoline. What is the unit rate
of the gasoline
Number only.

Respuesta :

lbullins77
lbullins77 lbullins77
  • 03-03-2021

Answer:

The unit rate is $2.71.

Step-by-step explanation:

29.81/11=2.71

Answer Link

Otras preguntas

What is the numerator or denominator of 4/5
What is the numerator or denominator of 4/5
When was William Shakespeare born
What is the numerator or denominator of 4/5
What is a direct combination reaction?
Can u paraphrase the quote ”let things take their course”
in an expression(8/9) squared (-81)+3/5dividedby-9/10
A child is standing across the street from his apartment . His mother is on their balcony . The angle of elevation between the child's eyes and his mothers eyes
How does transpiration play a  role in the water cycle ?
What two major processes are involved in the oxygen cycle?