angelahoward
angelahoward angelahoward
  • 02-03-2021
  • Mathematics
contestada

Tina purchased 3 4/12 lbs. of apples and Joe purchased 1 1/12 lbs. of apples.

Respuesta :

iknowthis1
iknowthis1 iknowthis1
  • 02-03-2021
Together they bought 4 5/12 lbs. of apples.

3+1=4
4/12+1/12=5/12
Answer Link
keiracriner24
keiracriner24 keiracriner24
  • 02-03-2021

Answer:

to gethrr they purchased 4 1/4 or 4.25 lbs. of apples

Step-by-step explanation:

addition of the lbs of apples

Answer Link

Otras preguntas

I need help with this and I want to know what does mark and space mean base on the story.
Simplify the following expression.
Line e passes through points (7, 6) and (10, 2). Line f is parallel to line e. What is the slope of line f?
Help me solve this please
Find all missing sides and angles with work
__________ is an official language in every North African country. A. Berber B. Arabic C. French D. English Please select the best answer from the choices p
Which equation is equivalent to..???
X= Both angle measurements are
Evaluate the expression 9 – 2 when z = 4.
If Quadrilateral J K L M is congruent to quadrilateral C B D A, which pair of sides must be congruent? Segment J K and Segment A B Segment J K and Segment C B S