Seudónimo
Seudónimo
02-11-2016
Mathematics
contestada
plz help asap need answer within 13 mins
Respuesta :
Аноним
Аноним
02-11-2016
I think the answer is D
Because if you were to multiply 7.55*4.8 it equals $36.24
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 97+ )
Otras preguntas
what did Ibn Battuta find interesting in the cities He visited?
In na hour , a jogger burns about 4 calories pero pound of body weight. How Manu calories will a jogger who weighs 151 pounds in an hour?
Which statement best describes what the volume of an object represents? A-Volume is the length of an object. B-Volume is the amount of matter in an object. C
A 9 foot roll of aluminium foil costs 3.87. What is the price per yard
The cost of a parking permit consists of a one time administration fee plus a monthly fee. A per I purchased for 12 months costs $660. A permit purchased for 15
A soccer ball is kicked from the ground with an initial upward velocity of 120 feet per second. The equation h(t) = -16t² + 120t gives the height h of the ball
Explain how pollutants might flow through a watershed and affect inhabitants that share the same watershed.
$15.60 to $11.70 Increase or decrease
Kelly is the head of marketing for a nonprofit agency that supports the arts. she just received the go-ahead from her board of directors to conduct the agency's
A recipe says to use 4 cups of sugar to make 96 cookies. What is the constant of proportionality that relates the number of cookies made, y, to the number of cu