skylarksky1234
skylarksky1234 skylarksky1234
  • 04-02-2021
  • Mathematics
contestada

I need some help and can you please show your work? Thank you have a good day

I need some help and can you please show your work Thank you have a good day class=

Respuesta :

yusraahussain05 yusraahussain05
  • 04-02-2021
$1.75

If 4 lemons altogether cost $7, you want to divide the price by 4 to find the price for one single lemon.

7/4 = $1.75

Now if you buy 4 lemons that cost $1.75, your total will add up to $7
Answer Link

Otras preguntas

Jason hits a volleyball so that it moves with an initial velocity of 6.0 m/s straight upward. If the volleyball starts from 2.0 m above the floor, how long will
Two sides of a triangle have lengths 6 and 16. What must be true about the length of the third side?
Write an explicit formula for a The nth term of the sequence 35,44,53
Anita’s mother is 5 times older than Anita and Anita is twice as old as his sister Rita. In two years time, the sum of their ages will be 58. How old is Anita n
The formula for the perimeter P of a rectangle with length / and width w is as follows. P=21+2w Suppose the length of the rectangle is 2 times the width. Rewrit
Will you marry me ? ​
Mrs Reed buys a car costing £11760 This cost includes VAT at a rate of 20%. How much is the VAT?
The statement of retained earnings may include all of the following except: MULTIPLE CHOICE A. net income. B. dividends. C. net sales. D. beginning retained ear
how to place answer in brainly​
how to place answer in brainly​