michmarin michmarin
  • 04-02-2021
  • Mathematics
contestada

help help help help
help:(

help help help help help class=

Respuesta :

grimreaper4
grimreaper4 grimreaper4
  • 04-02-2021

Answer:

The first one has the lowest cost per mL

Step-by-step explanation:

Devide each price by the mL to get the cost for 1 mL and then compare the results.

Answer Link

Otras preguntas

I’m a recent year 34.8% of all registered doctors were female if there were 43,100 female registered doctors that year what was the total number registered doct
You are choosing between two cell phone plans. The first plan charges.24 a minute. The second charges $34.95 a month plus .11 cents a minute. If t is the num
Your homemade pasta sauce recipe calls for 4 ounces of olive oil. You mistakenly use 3 3/4 ounces what is the relative error?
What is an antonym for uniformity
Is 5 x pi a rational number
Why do you think warfare changed between the early 1800s and 1900s?
Rachel wants to replace the wooden floor at her gym. The floor is in the shape of a rectangle. Its length is 45 feet and its width is 35 feet. Suppose wood floo
Corinna has $72. She wants to buy a $259 plane ticket. She will save up her earnings from working at the museum where she earns $17 per hour. Which inequality s
Please help me with question 19
4) linear equations 9+4x=-15