quonbrown318
quonbrown318
03-02-2021
Mathematics
contestada
20 pounds of pet food for 14.99
Respuesta :
cat23k
cat23k
03-02-2021
Answer:
if you're looking for the cost per pound its 1.3 because 20 divided by 14.99 is 1.3 :)
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 87+ )
Otras preguntas
A hot tub has capacity of 1458 liters 487 liters and 750 ml were put in how much more needs to be put in
Corey needs 24 boards that are 47 1/2 long. How many feet of boards should he buy
How long does it take each horse to run a mile?
what caused the quiet depression during the 1920s
Which is a factor of 76? A. 4 B. 14 C. 8 D. 12
Which words mean "tired" in this excerpt from Anne Bradstreet’s “As Weary Pilgrim, Now at Rest”? As weary pilgrim, now at rest, Hugs with delight his silent nes
how do you write 6/24 in simplest form
What do samuel f.b morse alexander graham bell and guglielmo marconi have in common
James works as a waiter. He served meals with bills of $23.59, $40.65, $30.50, and $15.68. If his total for tips was $17.67, what percent tip did he receive for
how do you write 6/24 in simplest form