moneyman360 moneyman360
  • 01-11-2016
  • Mathematics
contestada

a dozen apple costs $2.55.at this rate how much would 8 apple cost?

Respuesta :

MohamedSharif
MohamedSharif MohamedSharif
  • 01-11-2016
12=2.55 how about 8
8 x 2.55 divided by 12=$1.7
Answer Link

Otras preguntas

Which question about volunteer opportunities could best be answered using only prior knowledge? a. Which local organization is most in need of more volunteers
there are how many regularly accepted steps or phases through the grieving processA)sixB)fiveC)fourD)seven
Using the graph below, calculate the average rate of change for f(x) from x = 0 to x = 2.
What contributed to the fall of the Mughal Empire?
What would happen if interphase didn't occur before meiosis?
you dribble a basketball while walking on a basketball court list the pairs of action reaction forces in this situation
"What are the three collinear points? "
French was merged with Old English by the _____. Saxons Danes Normans
peanut butter and cottage cheese each provide which two sources
"The grid shows Figure Q and its image Figure Q’ after a transformation. Which transformation was applied on Figure Q? a) counterclockwise rotation of 90° about