parnellizzy54 parnellizzy54
  • 02-02-2021
  • Mathematics
contestada

Alexa bought 4.7 pounds of apples. The apples cost $1.60 per pound. How much did she pay for the apples?

Respuesta :

rhondawatkins73 rhondawatkins73
  • 03-02-2021

Answer:

Alexis spent $7.52 on her apples

Answer Link

Otras preguntas

what is 8 tenths minus 5 hundredths?
A Wood carver has made 179 carved animals. The animals will be shipped in boxes that hold only 8 animals each. How many boxes will be completely filled ? How ma
A number is not an integer what type of number can it be
Which best describes the way historians consider letters and journals?
Which is the best description of civil liberties?natural rightsprivilegesrights guaranteed by lawdemocratic goalstrial procedures
Savoir ou connaître? Complete each sentence using the verbs savoir or connaître in the present tense. The following is what i have so far, but im a little confu
How do you write 0.334 in expanded form?
The universal law of gravity states that all objects attract all other objects. Why is this considered a universal law? a. Gravity is a principle that is in ef
is 9.707 greater than 9.717
what is 70/80 as a decimal