lenaren1213
lenaren1213 lenaren1213
  • 02-02-2021
  • Mathematics
contestada

If one pear costs 3$ how much of a pear can you get for 1$?

Respuesta :

vincentphxm74902
vincentphxm74902 vincentphxm74902
  • 02-02-2021

Answer:

1/3 of a pear

Step-by-step explanation:

Answer Link
andriamikava andriamikava
  • 02-02-2021
1/3 of a pear hope this helps
Answer Link

Otras preguntas

What factors can cause a shift in demand? Give one example of each of these factors at work for goods and services you have consumed.
a, a +4,a+8,...write the nth term of sequence in terms of the first term of the sequence​
Which famous singer is in the picture?​
Can anyone help me with this
find the product and simplify your answer. 5x(3x5+2x-2)​
How do carbon-12 and carbon-13 differ? Select all that apply. They have different amounts of neutrons. They have different amounts of electrons. They have di
In a program, highschool gradutes have the chance to learn about and train in a chosen field in a short period of time. A) certification B) transfer C) developm
Niagara Falls is a good example of A.kinetic energy being converted into potential B.potential energy being converted into kinetic energy C.energy being lost
What is the smallest unit of organization in an ecosystem? Give one example from the diagram.
solve for x. 9(x - 6) = 8(x + 6)