perladominguezm08 perladominguezm08
  • 01-02-2021
  • Mathematics
contestada

You pay $11.20 to buy drink boxes for the football team. Each drink box cost $0.40. How many drink boxes did
you buy?

Respuesta :

ryanbotell020 ryanbotell020
  • 01-02-2021
I think it’s uhhhh I think it’s uhhhhh carrot
Answer Link

Otras preguntas

Lily buys a sweater that is on sale for $42, which is 75% of the original price of the sweater. What was the original price of the sweater? A) $168 B) $31 C)
Julio planted 16 daisies and 10 sunflowers. His neighbors goat ate 5 daisies and 5 sunflowers. Did the goat eat a larger fractioal part of the daisies or the su
Carlos owns an orchard. His apple trees produced 315 bushels of apples. Each bushel of apples weighs about 48 pounds. There are about 3 apples in each pound. Ab
Please Help!!!!!!! Cecilia wants to rent a bike while on vacation. She also needs to rent a helmet. Rates for two bike rental shops re shown below. Bernie's Bik
i need help with physical , if you push on a wall with a force of 200 N, with that force does the wall push back ?
1. Directions: Select all the correct answers.Which of the following sentences have the compound-complex structure? -Jorge wanted to do well in school, so he
what is 3/5 of 3 3/4
If both of Lisa's parents have attached ear lobes, then
which element from group 2A will form an ion that will have 36 electrons?
How many times does 8 goes into 100