shermanv07 shermanv07
  • 01-02-2021
  • Mathematics
contestada

mikey usually buys a box of 18 candy bars for 12.49 whats the unit rate of price per candy bar

Respuesta :

kev57braun
kev57braun kev57braun
  • 01-02-2021

Answer:

1.44

Step-by-step explanation:

1 box 18 candy bars each box 12.49

18 divide by 12.49 equals 1.44 each candy bars

Answer Link

Otras preguntas

The doubling time of a bacterium was measured at two different temperatures. Which results would be expected of a thermophile
which one is the correct answer?​
As depicted in _________________________________, it is necessary to give up some of one good to gain more of the other good. the production possibilities
Question 10 of 10 Which organisms convert nitrogen gas into a form that is usable by plants? A. Fungi B. Algae C. Bacteria D. Animals
The polynomial P is graphed. What is the remainder when P(x) is divided by (x+1)? (image should be attached somewhere)
You also offer to pick her up a cup of coffee during the next break. This is a soft influence tactic, known as
True or false, Henry Moseley discovered through X-Ray crystallography the number of neutrons that were present in the nucleus of atoms of every element.
bending stress distribution is a.rectangle b.parabolic c.curve d.i section​
Not sure what to pick
Which type of protein would more likely be able to function as a channel through the plasma membrane