yahiremanuel2007 yahiremanuel2007
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

CANDY
BARS
3
6
9
COST
0.75
1.5
2.25
UNIT
RATE:
HELP PLEASE

CANDY BARS 3 6 9 COST 075 15 225 UNIT RATE HELP PLEASE class=

Respuesta :

vypham15
vypham15 vypham15
  • 04-01-2021
rate: 0.25 for each candy bar
Answer Link

Otras preguntas

What is 3x + 15 less than or equal to 30
You borrow 600$ to buy a violin.simple annual interest rate is 15$ you pay off the loan after 2 years of equal monthly payment. How much is each payment
1.Amina bought 112 toffees each at GH40.45p. She sold each at GH40.53p. Find the total amount she bought the toffees, correct to 2 decimal places received from
Unit overview definition
What is the fourth term of ( 3x + y ) ^4
now a days water management is very essential write your opinion on this​
28. Some boys were seated around a circular table. A bag of 41 sweets was passed around the table, starting from Ali. Each boy took the same number of sweets. W
20.Mary isn't the only one responsible for this mistake. After all, it takes ____________
how long does it take for the ball to travel 20 yards to the wide recevier if they are running 21 mph and the ball weighs 15 ounces
The efficiency of the given pulley is 75%. Calculate the amount of effort required to lift a load of 300N in that pulley system. ​