msantanadylan
msantanadylan msantanadylan
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

Gabby spent 44.10 for 14 gallons of gas. What was the unit cost, or price per gallon

Respuesta :

laylamarshall07
laylamarshall07 laylamarshall07
  • 04-01-2021
It would be 3.15 per gallon
Because
44.10/14=3.15

Hope this helps

Have a great day/night
Answer Link

Otras preguntas

Which of these is a mixture of elements? a. silver and gold b. carbon dioxide c. salt and pepper d. All of these are mixtures of elements.
If x is a number which expression represents the statement 4 less than the product of 2 and a number
164 is 55% of what number? Please somebody help me
Lifestyle choices are usually an important factor in the development of heart disease true or false
Jaime puts 3 oranges on each tray many oranges does he put on 5 trays
Laurie buys four bags of candy with 10 pieces of candy in each bag. Her father then gives her 5 more pieces of candy. Laurie wants to give as much of her candy
what is the answer to colby has 61 jars of spices.he wants to arrange them in arrays.what arrays could he use to arrange them
how did galileo revolutionize the field of astronomy
Which element above has 8 protons in its nucleus? a. oxygen b. carbon c. phosphorus d. sulfur
All words that sound old fashioned are obsolete. a. True b. False