davidfelipe4491 davidfelipe4491
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

Apples sell 4 for 2.40 how much do 6 apples cost

Respuesta :

zhqwwh2576 zhqwwh2576
  • 04-01-2021

Answer:

3.6

Step-by-step explanation:

Answer Link
Аноним Аноним
  • 04-01-2021

Answer:

$3.60

Step-by-step explanation:

2.40 / 4 = .60 per each apple, simple mental math.

60 * 6 = 360

Answer Link

Otras preguntas

Need lots of help today image below more questions to come
Which expression is equivalent to 125 x 15,?? y O 5x®y3z 0 5x²y5z O 25x²y3z O 25x²y5z
1. What is ironic or unexpected about this story? Or, what makes this story so funny? Cite text in your response. The ransom of red chief
Example: What do you think is being discussed in the meeting? 1.
¿Que es la Silvicultura?​
STONES BY WILLIAM BELL : Garnet's reaction in chapter 1 (has to be a readers response) with evidence (page number).
During a period of growth, a business can expect to experience: A. a decrease in opportunity costs. B. an increase in opportunity costs. C. an increase in prod
Write an equation in standard form of an ellipse that has a vertex at (0, 6), a co-vertex at (1, 0), and a center at the origin.
Find the slope of the line that passes through the two given points: (-1, 4) and (5, 3) A line starting in the third quadrant, crossed the x axis twice, and the
.325 equals what fraction