roshangaire2000 roshangaire2000
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

if 8kg sugar cost rs148. how much sugar can be bought for rs 832.50​

Respuesta :

tirthakebabe
tirthakebabe tirthakebabe
  • 04-01-2021

Answer:

if 8kg- rs148

what about rs832.50

so you multiply rs832.50*8kg/rs148

answer=45 kg

Answer Link

Otras preguntas

Where are traditional economies usually found? a. in small communities that welcome change b. in large communities that welcome change c. in large communitie
eight friends share 2 pizzas equally. How much pizza does each friend get
explain the importance of the following principles in the use of medication • consent
what are your opinions on one direction?
tony asked his class "to the nearest 10 min, how many min did you spend on homework last night?" how many students studied for 30 min or more? A.5 students B.8
What is behavior therapy?
PLZ HELP ASAP... Part A In The Phantom Tollbooth, Act I, Azaz gives Milo a box of letters of the alphabet so Milo A. Can eat them when he is hungry B. will win
Which of the following would NOT be considered a cause of technological progress? A. scientific research B. innovation C. patents D. large markets
33 1/3 percent of 600
Are semicolon and commas the same?