evelynngordon8
evelynngordon8 evelynngordon8
  • 01-01-2021
  • Mathematics
contestada

Mr. Deveney bought 4 DVDs for $25.20. What was the price per DVD?

Respuesta :

arrontekamila
arrontekamila arrontekamila
  • 01-01-2021

Answer:

$6.30 per DVD

Step-by-step explanation:

25.20/4= 6.3

Answer Link

Otras preguntas

solve and write in fraction simplest form
Some patients with coronary artery disease require a heart transplantation. As an alternative, Daisy is working to produce healthy heart cells from embryonic ce
Someone help me please
What is the length of the hypotenus of a right triangle in each of the two legs is 7 units
how do scanning electron microscopes differ from transmission microscopes
In her speech, why does Susan b.Anthony quote the constitution that says, “ We, the people of the United States “?
European countries would build different types of colonies in different climates (example: France built trading post colonies in colder climates, but plantation
A standard number cube with the numbers 1 through 6 is rolled. Find the probability of rolling a number less than 3
Solve for x in the equation x^2 + 4x - 4 = 8
A student working for a delivery company earns $57.50 per day plus $4.75 for each package she delivers . how many deliveries must she make each day to earn 200$