estebanurquidez77 estebanurquidez77
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

Wendy needs to purchase 36 vases witch cost $3 each

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-12-2020

Answer:

12

Step-by-step explanation:

36 divided by three

Answer Link
sierraberber200 sierraberber200
  • 03-12-2020
Not quite sure what you are asking but if you are asking for the total cost it is 108




You do 36 times 3
Answer Link

Otras preguntas

how many times does 6 go into 312
Jim has a box in the shape of a rectangular prism. The area of the base of the box is 48 square inches. The volume of the box is 144 cubic inches. let h= the he
what are the factor pairs of 38
What part of the cell produces ATP for the blueberry plant to grow? A. Mitochondrion B. Cytoplasm C. Ribosome D. Nucleus
How do you say" leave me alone" in Spanish
What caused Portugal to finallywithdraw from its African colonies?
if cosx=1/12 and sinx>0 find tan2x
help help help help!
what is the volume of an area? what is a polynomial?
How many hydrogen atoms are represented in the formula (CH3)2CH2?