powergamez35
powergamez35 powergamez35
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

please show work
48 lbs of onions cost $480. How much will 9 lbs cost

Respuesta :

iloveblueandmonkeys iloveblueandmonkeys
  • 03-12-2020

Answer:

90 dollars

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

scientific thinking usually starts with what?
Given h(x) = -3x +5. Find the indicated values. h (10)
Zn(s) + 2HCl(aq) > H2(g) + ZnCl2 (aq) When 25.0g of Zn reacts, how many mols of HCl are consumed? A. 0.0171 B. 1.5 C. 0.76 D. 22.4 E. 0.38
for a sequence(chapter3) of numbers, suppose that you attach 1, then 2, then 3, and so on up to n. what is the big-o time analysis for the combined time of atta
PERSEVERE When is 4x < 4? Use a drawing to justify your reasoning.
is the use of resources by an individual, firm, region, or nation to produce one or a few goods or services rather than the entire range of goods and services.
HELP I LITTERALLY DO NOT UNDERSTAND
1 1 point What climate region is in blue? World Climate Regions
Solve the inequality and express your answer in interval notation. x^2 + 12x +7 < 0
What is matter ?...​