spettil357
spettil357 spettil357
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

Ummm so yea.........

Ummm so yea class=

Respuesta :

mtn021
mtn021 mtn021
  • 03-12-2020

Answer:

21.75 for 5  $21.75÷ 5= $4.35

Step-by-step explanation:

Answer Link
rearle
rearle rearle
  • 03-12-2020

Answer:

$4.35 for each student :)

Answer Link

Otras preguntas

Which type of figurative language is being used in this example “ the night sky was a blank canvas waiting to be painted by the stars” 1) metaphor 2) allusion
anner bought 97 bottles of maple syrup. Each bottle contained 96.65 ounces of syrup. How many ounces of syrup did Tanner buy in total?
before the split in 1054, the leaders of the eastern church and western church were
Can you figure out the formula
If Charlotte started doing her homework 9:15 and she finished 7 and a half hours later,what time did she finish?
Please help need answers ASAP
Which strategy can individuals employ to improve bone health? Question 17 options: Engage in cardiovascular activity daily Perform regular resistance exercise S
fractions,decimals,percents0.25= 0.25% 2.5% 25%
Light from the sun can travel a million miles in 5.368 second how many seconds is that rounded to the nearest tenth of a second
which function is the inverse of f(x)=x^2-25