a28406608 a28406608
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

If bananas cost $0.45 each, how much will 9 bananas cost in all

Respuesta :

ssjjrrjj
ssjjrrjj ssjjrrjj
  • 03-12-2020

Answer:

$4.05

Step-by-step explanation:

0.45 x 9 = 4.05

Answer Link
NgShiYin
NgShiYin NgShiYin
  • 03-12-2020

Answer:

$4.05

Step-by-step explanation:

1 banana = $0.45

9 bananas = $0.45 × 9

                 = $4.05

Answer Link

Otras preguntas

answer plz answer this question
LOTS OF POINTS! PLEASE HELP! Lena is going to rent a truck for one day. There are two companies she can choose from, and they have the following prices. Compan
Find the x-intercept and the y-intercept for 2x+y=8 then use them to graph the line.
Complete the following analogy:eukaryotic: mitosis: prokaryote:
Explain constitutional principle of checks and balances and give examples of how each branch can check the other
A ball is thrown straight up into the air, with an initial speed of 18.2 m/s. How far has it gone after 1.00 s?
Help me stop procastinating
Which best explains why the rulers of early civilizations expected people to pay taxes for projects like building canals and city walls? A. The people were unde
Plz Help I didn't understand these How did advancements during the Gupta period transform mathematics?A. They invented algebra.B. They created the concepts of s
What transformed U.S politics in the 1920s