caracheek160 caracheek160
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada

Three apples (x) plus two
oranges (y) costs $16.
Five apples plus two
oranges costs $24. Hov
muon do each apples and
oranges cost?

Respuesta :

JimmyIgloo
JimmyIgloo JimmyIgloo
  • 02-12-2020
Apple=4 Orange=2 hope I helped!!!
Answer Link

Otras preguntas

Need urgent help!! It would be really appreciated if someone could help!!
What is 1 2/3 multiple 2/3
Read the excerpt from "A Genetics of Justice” by Julia Alvarez. Perhaps because she had innocently revered him, my mother was now doubly revolted by this cold-b
what is a factor of 84 but not a multiple of 3
How was Hitler's attack on the Soviet Union similar to his invasion of France? O He relied heavily on the speed, size and power of the German military. O He use
GAUTENG PROVINCE Short StoriesGr 12 Task 7 SECTION A: SHORTER TRANSACTIONAL WRITING: DIARY ENTRY Question 1 The New Tribe by Emecheta Buchi Your response should
Click to read "Loveliest of Trees, the Cherry Now," by A. E. Housman. Then answer the question. What is the theme of this poem? A. Observing nature is the key t
What is the Length of CG
In the figure below, what is the value of xº?
Mary, Bozo, Lee, Jan, Jay, and Nelly are on the academic challenge team. The club advisor will assign students to 3-person teams at the next competition. How ma