Seudónimo Seudónimo
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada

can u pls help me with this question ​

can u pls help me with this question class=

Respuesta :

Sydney1727 Sydney1727
  • 02-12-2020

Answer:

$147 dollars

Step-by-step explanation:

if there are 12 students going and it's 36.75 for 3 students. 12 divided by 4 is 3 so you need to multiply the amount of money you have by 4 hope that helped ^^

Answer Link

Otras preguntas

PLEASE HELP!!! Point A is a representation of which number on the number line? A number line has points blank, A, negative 2, B, 0, C, 2, blank, D. –4 –3 1 4
The power of the kettle was 2.6 kW The kettle took 120 seconds to heat 0.80 kg of water from 18 °C to 100 °C Calculate the specific heat capacity of water using
How does appropriate communication with your peers as well as the adults in your life help ensure your academic success?
Under what circumstances are English words most often used in Brazil?
A taxonomic category between kingdom and class is —
Hi guys i am changing my real name so should my middle name be Ann or Anna or Hanna
whatis the capital.city of argentina?​
7th grade math help me please :(
Ron started a construction company. The net value of the company (in thousands of dollars) t months after its creation is modeled by v(t) = 2t? - 12t - 14 If a
Which principles of effective communication would be especially important when you are communicating with someone whose primary language is different than your