Samie0131
Samie0131 Samie0131
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

I need help with this question pls

I need help with this question pls class=

Respuesta :

201107032
201107032 201107032
  • 01-12-2020

Answer:

yes

Step-by-step explanation:

yes it is because if 6ounces is $2.10 and the more ounces you add the higher the cost

btw just copy/paste :P

Answer Link

Otras preguntas

Why did you choose those artworks to represent your human tragedy? my art work name Pablo Picasso's
4 2/3 ÷ 4/3 Solve this
Joe has 1/2 of a yard of fabric that needs to be cut into thirds. What is the fractional part of each third?
Please answer correctly !!!! Will mark brainliest !!!!!!!!
Gianna used two refrigerators, each set to a different temperature, to cool two cups of hot liquid. She placed the first cup in refrigerator A. The temperature,
Can you please tell me the answer?
Which of the following individuals influenced Hitler’s worldview? A. scientist Albert Einstein B. Vienna Mayor Karl Lueger C. Winston Churchill D. Paul von Hind
Perform the following mathematical operation, and report the answer to the appropriate number of significant figures. 7.273 - 12.37 = [?]
Body 1 has a mass m, and its moving in a circle with a radius r at a speed v. It has a centripetal force. F acting on it. If body 2 has a mass 2m and its moving
At the start of 2014 Mike's car was worth £12000. The value of the car decreased by 30% every year. Work out the value of his car at the start of 2017.