dashanae388 dashanae388
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

Which is the best deal of these three offers?
2/$3.33
3/$4
4/$5
Please explain...

Respuesta :

lizzie1825 lizzie1825
  • 01-12-2020
The 4/$5 dollar because you save a more when you should have spend $6 the other answer you don’t really save.
Answer Link

Otras preguntas

What is the velocity of a bus that travels 305 km in 5 hours
Which defines oligarchy? a. rule by the citizens b. rule by a monarch c. rule by a small group d. rule by a congress
How is the document called the Declaration of Sentiments like the Declaration of Independence? a. Both were designs for a new form of government. b. Both list
What was the Iroquois League?
A factory produces bottled water at a rate of 2,000 cases per hour. They know that 1.14% of the cases must be rejected because at least one bottle was damaged i
What did the anti federalist want on the constitution
easy way to remember separatists were
How are real numbers used to describe real-world situations?
what is the answer to 3x10¹=
unit rate $7.95 for 5 pounds