srvkywysf6 srvkywysf6
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

Teresa went to a bakery to buy bagels. Each bagel at the bakery was the same price. Teresa paid $5.00 for 4 bagels.

Respuesta :

Lucccyyyy
Lucccyyyy Lucccyyyy
  • 01-12-2020

Answer:$1.25 per bagel

Step-by-step explanation:

5/4=1.25

Answer Link

Otras preguntas

30 POINTS!!!!!!!! JoeNah, DeKobian and Evan wrote equations to calculate the amount of money in a savings account after one year with 5% interest paid annually
Please help this will bring down my overall grade if I get this wrong
what was the main religion in Eurpose during 800-1300 CE?
Why is the answer to this secant?
which has a higher average speed of molecules, 0° Celcius or 1° Fahrenheit?​
estimated percentage of afflicted individuals
-x - 3 = x + 5 - 3x - 16
Which of the following neuronal pools leads to a long lasting output from a single input and so may be involved in higher order thinking? 1) parallel-after-disc
Professor Simpson is interested if time spent studying is affected by the color of a room. She randomly assigns her students into four groups and has each group
Set up (do not evaluate) the integral which gives the volume when region bounded by curves y=Ln(x), y=2, and x=1 is revolved around the line y=-2. Thanks in adv