jadagaming7 jadagaming7
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

HELP ME PLEASE THIS IS FOR A GRADE AND THIS IS ALL I NEED!!!

HELP ME PLEASE THIS IS FOR A GRADE AND THIS IS ALL I NEED class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-12-2020

Answer:

1. 12 bottles would cost $24.

2. The ratio is 1:2,  1 bottle to $2.

3. For each additional bottle of water I purchase, the price will go up by $2.

May I have brainliest please? :)

Answer Link

Otras preguntas

Billy thinks evolution is slow and continuous. He believes in
The probability that Kimmy makes a basket is 70%. If the shoots 100 baskets, how many can she expect to make?
Help with this question asap!!
What would provoke the body with the most energy A.Breaking the bonds in a monosaccharide B. Breaking a single carbon bond C. Forming bonds between two amino ac
the earths crust is 1. heavier 2.softer 3.thicker 4.thinner
ASAP PLEASE!!! WILL GIVE BRAINLIEST!! Tracy is responsible for checking the electronic layout and files of a printing project. What does she work as? A. print
Choose the correct correspondence. U ∠T ∠S ∠R
______ led the French armies during the 100 Years’ War, inspired the French people, then later was burned at the stake by the English. A. Martin Luther B. Joa
The approximate volume of a sphere with a diameter of 10 centimeters is
Point What is the function of chloroplasts found in the cells of plant leaves?