shopkinlover1208 shopkinlover1208
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

write and evaluate an expression for the problem music lessons cost $20 per week. How much do 6 weeks of lessons cost?

Respuesta :

iydelgadillo iydelgadillo
  • 01-12-2020
120 just multiply 20 times 6
Answer Link
hannah1217
hannah1217 hannah1217
  • 01-12-2020
do 20 x 6, and that will equal 120 :)
Answer Link

Otras preguntas

Consider the following argument: All amphibians are cold-blooded. Therefore, my pet frog, which is an amphibian, is cold-blooded.
how many more stickers does maddie's have on her notebook than on meg's note book
find the mean of 11,-7,-14,10,-5
Find 10.5 in plus 7.35 in and use the correct number of significant digits in the sum
If the ratio of the purple flowers to black flowers is 4 to 8 and there are a total of 108 flowers how many of the flowers are purple
the product of a number w and 737
Which World War II event occurred first? The United States dropped two atomic bombs on Japan. President Harry Truman was sworn in to office.
The Mycenaeans were located in this country.
The world's oldest known religion is _____
What is the discount of 97.99 83.30