Seudónimo Seudónimo
  • 03-10-2016
  • Mathematics
contestada

What is the unit rate of a 13 ounce of package of pustachios cost $5.99

Respuesta :

carrah13
carrah13 carrah13
  • 03-10-2016
5.99 ÷13 =0.46
the unit rate is about 0.46 per ounce
Answer Link

Otras preguntas

What is 32% of 5 million?
There are 10,000 students enrolled at Monroe College. This year, 1,408 are graduating. How many students will be left?
In “Dover Beach” by Matthew Arnold, the speaker, in a world filled with misery, finds solace with_______? his poetry his family his death his love
If a group of distinct objects can be arranged in 120 different ways, how many objects are there?
In the ancient Roman republic, who were the consuls? A) the heirs to the emperor's throne B) Senators who also led committees to deal with specific issues C)
Saturated fats found in animal products, such as bacon and cheese, are also called a. cholesterol. b. amino acids. c. triglycerides. d. lipids.
Sound waves cannot travel in a vacuum because a. there is nothing for them to travel through b. there can be no waves of any kind in a vacuum c. they cannot get
Write each ratio in simplest form. 1. 33/36
Choose the correct method to factor the following completely. rx − sx + r − s
At 4.00 L, an expandable vessel contains 0.864 mol of oxygen gas. How many liters of oxygen gas must be added at constant temperature and pressure if you need a