garcimei
garcimei garcimei
  • 04-11-2020
  • Mathematics
contestada

10 apples for $3.50. How much is the cost per apple? *

Respuesta :

ohloljo ohloljo
  • 04-11-2020

Answer:

$0.35

Step-by-step explanation:

3.50÷10=0.35

Answer Link
tomatofishhh
tomatofishhh tomatofishhh
  • 04-11-2020
35 cents per apple
10x.35=3.50
Answer Link

Otras preguntas

In what way is Anne, despite how she and her family must live, very like other people her age? a. She admires her father and mother greatly. b. She writes ofte
Solve the problem 24/n=30/100
Which resource will give you this information related to the word carriage? late 14c., "act of carrying, means of conveyance, wheeled, vehicles collectively,"
suppose you only have hundreds,tens and ones blocks. what are two different ways you could make the number 4718
After 8 years a loan grows to $75 210. If the interest was compounded annually at a rate of 8.5%, find the size of the initial loan to the nearest dollar.
What is the outcome when a cell undergoes meiosis
Similarity between heat and temperature
how do the positions of governor general and prime minister in the canadian government differ
what is 75.3% of 1,394
The majority of nations around the world today have chosen the _______ system of government. bicameral oligarchic federal confederate unitary