14teiarrak 14teiarrak
  • 04-11-2020
  • Health
contestada

which is a consumable product?

Respuesta :

ginajeans
ginajeans ginajeans
  • 04-11-2020

Answer:

cake

Explanation:

you can eat it

Answer Link
McCulloughElijah311
McCulloughElijah311 McCulloughElijah311
  • 04-11-2020

Answer:

Fruit: Oranges

Vegetables: Broccoli

Meat: Beef

Food in general

Explanation:

Get the TRAVIS SCOTT at mcdonalds

Answer Link

Otras preguntas

8) What does the use of flashback accomplish in "The Helping Hands Wellspring"? A ) tells readers what Lucia was like as a child B) describes how Lucia feels ab
A package of 6 pairs of insulated socks costs ​$52.14. What is the unit price of the pairs of ​socks ? The unit price is ​$ nothing per pair of .
6 3/4 % 5 1/2 This % means divided by
15.8 liters NF3 (at STP) converted to grams
help pls pls asap i need this
There are 25 students in Laura’s class, and 21 of the students went on the class trip to the zoo. What percent of students went on the class trip?
What compromise did Hamilton, Jefferson, and Madison reach regarding repayment of states debts?
Which statement about the SEC is accurate?
WILL GIVE BRAILLEST IF YOU HELP ME!
Which word characterizes the relationship between capitalism and colonialism? A. Destructive (Capitalism undermined colonialism.) B. Interconnected (Both helped