angie302 angie302
  • 01-10-2016
  • Mathematics
contestada

Melinda bought 6 bowls of $13.20 what was the unit rate in dollars

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-10-2016
i think it is about 83 cents
Answer Link
AlishaZaman16 AlishaZaman16
  • 01-10-2016
unit rate is basically asking in this problem, how much is the price of one bowl. The price of one bowl in this situation is 2 dollars and 20 cents
Answer Link

Otras preguntas

What is the product of 3/5 of 10
Debbie cut a cord into sixths . She used five of the to make necklaces . She used equal lengths of the remaining cord for each of four bracelets. What fraction
At which location would you be most likely to find a high population density
what is 18/42 in it's simplest form?
Which group convinced President James Madison to go to war with England in 1812? A. land-hungry politicians from the West and South B. angry veterans of the Rev
All of the following are true of the Zebra mussels found in the Great Lakes EXCEPT: a. Zebra mussels are having are having a negative impact on the native popul
Could someone who knows french help me write a past holiday paragraph??
write the symbols for the following isotopes: Its atoms contain 50 electrons and 70 neutrons
Is two thirds the same as four sixths
Where would you look for glacial grooves in the 300 million year old rock of Antartica?