wufungnan wufungnan
  • 03-11-2020
  • Mathematics
contestada

Jelly beans cost $15.98 for a 2 kg bag. At this rate, how much would 7 kg cost

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-11-2020

Answer:

lets see every 2kg bag its 15.98 so every 4kg its 31.96 and for every 6kg its 47.94 so if every 1kg its 7.99 so add 47.94 + 7.99 you get 55.93

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

please help, thank u!
please answer all number parts
2) Find the surface area of the cube. You should have at least 2 steps shown ​
what is 1258 divided by 24 with remainder
The angle 01, is located in Quadrant II, and cos(01) = -12/19 What is the value of sin(01)?
a vector has a magnitude of 355m and a direction of 30.0 degrees. What is the x component of the vector?
What’s wrong with this bibliography entry? Harriet Tubman: Secret Agent by Allen, Thomas B. Washington, DC: National Geographic Books, 2006. The year the book w
If the demand for product A is 30 units, and there are 10 units of B on hand and none of C, how many units of part D will be needed?
10. Congress may override a presidential veto with a ? A. Majority vote. C. Two-thirds vote B. Three-quarter vote. D. unanimous vote​
PLEASE HELP ME ASAP A radio station has a broadcast area in the shape of a circle with equation x2+ y2=5,625, where the constant represents square miles. a. Fin