jonesjosiah005 jonesjosiah005
  • 03-11-2020
  • Biology
contestada

What is the answer to this question

What is the answer to this question class=

Respuesta :

yogeswaryvikirahman
yogeswaryvikirahman yogeswaryvikirahman
  • 03-11-2020

Answer:

I think is B , because plant can get oksigen from the air at the same time plants make food own through fotosisis which plants foods is starch

Answer Link

Otras preguntas

What steps should be followed in order to solve the inequality statement? n/7 -8 < -11 A. add 8, multiply by 7, and keep the inequality symbol B. add 8, divi
Which are the solutions of 5x2 + 2x - 3 = 0 by factoring?
PLEASE HELP!!! (Look at photo)
Which is better value? 5 kg of potatoes for $3.80 or 3 kg for $2.20​
What is the coordinates of the missing vertex?
need these Questions answered ASAP!!!!
Answer question quick
does anybody know how to solve this
Does anyone know how to do this?
Charmaine buys candy that costs $5 per pound. She will spend less than $55 on candy. What are the possible numbers of pounds she will buy?