Allreija Allreija
  • 02-11-2020
  • Mathematics
contestada

The cost of 5 apples and 3 oranges is $2.18. 3 apples and 1 orange cost $1.02. Find the cost of each fruit.

Respuesta :

CheeseTheFox
CheeseTheFox CheeseTheFox
  • 03-11-2020
Apples cost $.22
Oranges cost $.36
Answer Link

Otras preguntas

How do you make yellow and blue
1,763 divided by 28 yay
Which of the following is true of solids? a. All solids have equal melting points. b. Ionic solids have higher melting points than molecular solids. c. Molec
Our president is a man ____ people respect.
Which of the following contributes to strong imagery in a poem? A. rhythm B. repetition C. alliteration D. metaphor
One major characteristic of nonfiction is that it deals with _____. fact imagination reflection
HO DOES PERSONALITY INFLUENCE EFFECTIVE COMMUNICATION
Charging high prices for new products is known as _________. A. Penetration price policy c. Charm prices B. Marginal Cost Pricing d. Price skimming
Please help with these math question
The sacred book of Judaism is called the _____. Bible Torah Koran Vedas