willshanique3 willshanique3
  • 02-11-2020
  • Mathematics
contestada

Find the unit rate. $56/25gallons

Respuesta :

laylaschoolemail laylaschoolemail
  • 02-11-2020

Answer:

$2.24 per gallon

Step-by-step explanation:

$56/25gallons=2.24

Answer Link

Otras preguntas

write essay about A Cow ​
3. Ali invested two stocks, A and B. he investedStock A $4000 of the value of the portfolio and stock B invested $6000. The expected returns over the next 6 yea
Choose the phrase that best completes this sentence. _____le comédien soit suisse. Il est impossible que Je sais que Je crois que Je suis sûr que
Fill in the blank with the correct compound.______ glaubst du?WorausWoranWomitWorauf
Answer Plz, ASAP. Within 10 minutes will be Marked as Brainliest ​
PLEASE EXPLAIN 16a⁴-25???
35% of the number of students are boys and if number of girls is 416 then find the total number of students and the number of boys​
Is CuO a acidic or basic oxide and why
Bill, Phil and Jenny are siblings. Bill is twice as old as Phil. Jenny is two years younger than Bill. Currently, their dad is twice as old as the sun of their
Will give brainliest. This is all my points. Mitosis isn’t just for cancer! Different tissues in the human body naturally divide at different rates. According t