bthompsonaz
bthompsonaz bthompsonaz
  • 02-11-2020
  • Mathematics
contestada

fruit costs $4/pound; granola bars are $1 each. You have a budget of $48. You need at least 10 granola bars.

Respuesta :

fdsasssd fdsasssd
  • 02-11-2020

buy 12 gronal bars and 9 pounds of fruit to use you money

48-12=36/4=9

Answer Link

Otras preguntas

Where was the birth of the Renaissance located ?
unlike in prokaryotic cells, replication in eukaryotic cells... A.) involves much less DNA. B.) can start in many different place on a sequence at the same time
How did India benefit from Western technology?
Which two types of poetry focus on the poet's experiences? A. sonnet and tanka B. tanka and haiku C. haiku and lyric poetry D. lyric poetry and sonnet
a clause that cannot stand alone
DNA is typically found in cells in the form of a very long strand that is coiled many times and contains thousands or millions of nitrogen bases. Which term bes
Which of these is the BEST explanation for the declining percentage of foreign-born people in the United States between 1910 and 1940? A) declining U.S. birth r
what is 9\25 in it simplest form?
what rite do romeo and juliet perform in secret
sheils deposited 1,050.00 into a saving account at her local bank. if the interest is 1.5% then how muchwill he have after 18 months