bdawson2009 bdawson2009
  • 02-11-2020
  • Mathematics
contestada

it cost me $46.80 to fill my 13 gallon gas tank what was the price of gas per gallon

Respuesta :

petionchardon
petionchardon petionchardon
  • 02-11-2020

Answer:

$3.6 each gallon cost 3.6 dollars

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

How do rural roads differ from roads in cities or suburbs?
What set of words are closely related to the word incorrigible? a. rectify or surge b. pungent or poignant c. improvise or provide d. bear or burden
114.We won’t let you............... what we are going to do with him.A) knowB) to knowC) knowingD) known
5) A person runs 1 of a mile in of an hour. Compute the unit rate. 32 11 / 2 A) 4 miles per hour B) 6 miles per hour O 8 miles per hour D) 12 miles per hour
In which number is the value of the digit 5 greater? Write the number in the box. 423,086.05 43.5
Find the derivative of Y with respect to theta. Y=ln(theta -4)-e^theta
Nine times a number is 42 more than twice the same number. Find the number.
The perimeter of a regular pentagon is 45 inches. Find the length of each side
help me pls or no brainlest ​
Which point could be removed in order to make the relation a function? {(–4, 3), (–5, 6), (1, 0), (–4, 5), (9, 5), (0, –7)} A. (–5, 6) B. (1, 0) C. (–4, 5) D. (