bensjsjsjjssj bensjsjsjjssj
  • 03-10-2020
  • Mathematics
contestada

Peanut butter is selling $3.99 for a 23 ounce jar and $6.99 for a 60 ounce jar which size has the better (lower )cost per price per price ?

Respuesta :

lrc1416 lrc1416
  • 03-10-2020

Answer:

6.99 for a 60 ounce jar

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

can someone help me with this one
what was giovanni cabot know for A) he established the first Italian colony in North America after explain the Hudson River B) he sailed the England and attacks
Two years ago pete was three times as old as his cousin claire. Two years before that, pete was four times as old as claire. In how many years will the ratio of
Which statement can be used in blank b? a. <1 and <2 are supplementary. b. <1 and <2 are a linear pair. c. <2 and <3 are a linear pair. d. <
What is the axis of symmetry for f(x) = 2x2 − 4x + 5? (1 point) x = −2 x = −1 x = 1 x = 2
Can you please solve this for me.
The end of a cave is 380 meters below the surface of the Earth. Write an integer to represent depth.
If f(x)=5x-13, then f^-1(x)=
what did Spanish Colonists do when they set up colonies in North America?
What is the theme of the miser and his coins