gingham gingham
  • 02-10-2020
  • Mathematics
contestada

if 1/4 a gallon cost 2.90 what is the cost per serving

Respuesta :

destinybills
destinybills destinybills
  • 02-10-2020

Answer:

it may be 0.5

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Three times a number plus 5 is between 10 and 4
1.3 George invested N$ 12550 for 5 years. After 5 years, he received a total amount of N$ 22500 from his investment. Calculate the annual rate at which interest
What is Malleability
Use the Euclidean algorithm to calculate gcd(259, 621) and gcd(108, 156).
Is the sample mean always the most frequently occurring value? If so, explain why. If not, give an example.
What are the two types of verbal communication ? explain each and describe what methods can be used to deliver a verbal message nonverbal messages.
Rewrite the quadratic function instandard from f(x)=x^2-14x+36
A rectangle is shown below. All measurements are to the nearest cm. 21 cm 11 cm a) Calculate the upper bound for the area of the rectangle. b) Calculate the low
Create medical term from the definition below. The word root has been provided for you. Stone in the bladder (Bladder: cyst/o)
You have 2 apples and you lose 2 of them. How many do you have left?