euijinreyes123
euijinreyes123 euijinreyes123
  • 01-10-2020
  • Mathematics
contestada

I NEED HELP ASAP!! I WILL MAKE YOU BRAINLIEST SHOW YOUR WORK ALSO!!

I NEED HELP ASAP I WILL MAKE YOU BRAINLIEST SHOW YOUR WORK ALSO class=

Respuesta :

75fparks 75fparks
  • 28-10-2020

Answer:

1. 17 yards

2. 9 feet

3. 38 feet

Step-by-step explanation:

1. 14 yards + 3 yards = 17 yards

2. 34 feet - 25 feet = 9 feet

3. 25 feet + 13 feet = 38 feet

Answer Link

Otras preguntas

z u need help with this assignment​
please hurry. this is part of my english quiz. how do u put on and take off high heels.
Review & Preview 6-6. Write the expression shown on each of the Expression Mats below. Then simplify them by making zeros and combining like terms. b. 6-10.
A box of cereal costs $3.69. The box has 13.7 ounces of cereal. About how much does each ounce cost?
i was on a zo.om with a guy but then i accidentally left the meeting, and i didnt mean to. if that dude is on brainly here is another chance to send me a link.
pennies used to be called coppers. how do you suppose they got this nickname?
What force is left out of the Quantum Mechanics theory?
What characteristics are used to describe investigative journalism?
I’m gonna die please
What do producers dictate in an ecosystem? A. the size of the organisms B. the age of the organisms C. the amount of organisms